Úvod

Zpět
 29. 11. 2014 Listopad v MŠ

Vzdělávací blok v měsíci listopadu byl zaměřen na péči o vlastní zdraví v oblasti zdravé výživy a hygieny a upevnění správných návyků. Cílem byla větší informovanost v péči o zdraví, uvědomění si, co lidem prospívá a co ne.
Děti z mateřské školy vybarvily doktorské brýle a vyzkoušely si roli pacienta, sestry nebo lékaře. Zjistili jsme, kde najdeme srdíčko. Obkreslili jsme postavu malého Kubíčka, poznávali a dokreslovali orgány. Vytvořili jsme RTG snímek. Sestavili jsme a nalepili zdravý talíř. Se zavázanýma očima jsme přišli na to, že jazyk umí rozeznat čtyři chutě: sladkou, slanou, hořkou a kyselou. Všechny děti již bezpečně umí určit a přiřadit všech pět smyslů. Vědí, že očička máme na koukání, nosánek na dýchání, uši na poslouchání, pusinku na papání a ručičky na hmatání. Zahráli jsme si na pejska a kočičku a připravili jsme dort, podle naších chutí. Během zdravých procházek jsme pozorovali změny počasí a přírody. Při besedě s myslivcem, jsme se dozvěděli, jak se připravují zvířátka na zimu a kdo se stará o nemocnou zvěř.
Také jsme napsali a poslali dopis Ježíškovi. S obměnou dětských herců jsme si zahráli pohádku: „ O Slepičce a kohoutkovi“. A začali jsme péct vánoční cukroví. Celý měsíc zaměřený na ochranu zdraví, byl zakončen divadelním představením s preventivním podtextem – péče o zuby.
R. Kubáňová


     © 2010 - 2017   Obec Skorošice   |  veškerá práva vyhrazena