Úvod

Zpět
 09. - 13. 11. 2015 MŠ Projektový týden: Lidské tělo a péče o zdraví

Týdenní projekt: Lidské tělo a péče o zdraví:
1. den: Orientace na lidském těle. – Práce s knihou a encyklopediemi, získané informace jsme si ukázali na svém těle a orgány jsme správně uložili a suchými zipy připevnili na postavu človíčka. Obkreslili jsme Kubíčka a kolektivně dokreslili oči, nos, uši, oči, srdce,….zkrátka vše, co už víme kde hledat. Zahráli jsme si pohádku o slepičce a ukázali jsme si, kde kohoutkovi uvízlo semínko, o které se nechtěl podělit.
2. den: Smysly. – Zkoušeli jsme, jestli dobře slyšíme při hře na kukačku, zkoumali jsme, jestli poznáme skryté věci pohmatem. Otestovali jsme chuťové buňky a zjistili jsme, jaké chutě poznáme. Čich jsme otestovali vonnými svíčkami.
3. den: Péče o zdraví. – Na obrázcích jsme zjišťovali, rozdíl mezi zdravím a nemoci, co jíst a jak dodržovat hygienu a životosprávu, abychom byli zdraví a šťastní. Chvíli jsme si zacvičili, získané informace zakreslili. K veselému a smutnému zoubku jsme na magnetické tabuli přiřazovali zdravé a nezdravé potraviny. Před zrcadlem jsme spočítali zoubky a ukázali jsme si správnou péči o chrup.
4. den: První pomoc. – Péči jsme se učili zábavnou formou při hře na doktora. Vystřídali jsme se jako pacienti i jako lékaři. Simulovali jsme různé situace, kdy se nám může stát úraz. Zopakovali jsme si, jak je důležitá péče o zdraví, a jak nemocem a zraněním předcházet.
5. den: Prevence. – Zopakovali jsme si vše, co již dobře víme, jak nad nemocí těla zvítězíme, kde najdeme čelíčko, nebo srdíčko, nebo také, k čemu nám slouží ušíčko, atd. Pořádně jsme si zacvičili a zdraví utužili.


     © 2010 - 2018   Obec Skorošice   |  veškerá práva vyhrazena