Úvod

Zpět
 02. 02. 2016 Zima v Africe

Zima v Afice.
„Čáry máry ententýky poletíme do Afriky, přidržte si čepice, hop a už jsme v Africe.“
S dětmi jsme se s pomocí písničky přenesli do Afriky a povídali si společně o zimě v Africe, která je úplně jiná než ta naše zima.
Děti se naučily novou píseň Pět minut v Africe (její část) a báseň s pohybem – Malé slůně. Zacvičili jsme si jako africká zvířata.
Za doprovodu africké hudby si děti zatančily spontánní tanec v afrických rytmech s vlastním doprovodem bubínků a poslechly si, při jaké ukolébavce usínají některé africké děti.
Opět jsme si ukázali na mapě, kde Afrika vlastně leží a zábavnou formou si děti do obrysu Afriky dolepily vše, co do ní patří – safari, džungli, poušť, africkou faunu i flóru. Stavěli jsme pyramidy – obtížné slovo pro mladší děti, a společně děti postavily most přes bažinu pro africká zvířata – děti se učily spolupracovat na základě příběhu.
S pomocí otisku dlaně si děti namalovaly žirafu, hada z džungle, krásně zvládly namalovat ananas, který napřed ochutnaly a také si vyrobily chřestidla – hračky afrických dětí.
Odvážnější děti se převlékly za domorodce a v přestrojení si užívaly hru na Afričančata, při které stavěly ohrádky plyšovým i plastovým hračkám afrických zvířat.
Dětská fantazie je bez hranic, takže se nedivme, že se děti vydaly do Afriky vlakem, který společně s nadšením postavily.


     © 2010 - 2018   Obec Skorošice   |  veškerá práva vyhrazena