Úvod

Zpět
 06. 03. 2016 Čarujeme v MŠ

Na základě rámcově vzdělávacího programu je vypracován školní vzdělávací program a konkrétní nabídka činnosti je rozpracována v týdenním vzdělávacím programu, což jsou náměty, hry, básně, písničky, návrhy činností, grafomotorická cvičení a pracovní listy.
Téma tohoto týdne bylo: „ Čáry máry fuk“. To nás zavedlo do světa fantazie a pohádek, kde je vše možné, stejně jako v pohádce: O kocourovi v botách. Inspirováni touto pohádkou jsme si vytvořili kouzelnický klobouk a kocourka. Zkrášlit kocourka a nalepit fousy, oči,… nebylo úplně jednoduché- viz foto, zvláště pro ty nejmenší. Vytvořili jsme si i papírové loutky a pohádku jsme si opakovaně zahráli.
Zkoušeli jsme čarovat s říkankou:
Čáry máry fuk, ať tu není kluk, ať tu nejsou holčičky,
… ať tu všichni skáčou jako žabičky,
…plavou jako rybičky,…batolí se jako husičky,…létají jako včeličky,…mňoukají jako kočičky,…mečí jako kozičky,…bučí jako kravičky,…houkají jako sovičky,…skáčou jako zajíčci…………..
V komunikačním kruhu jsme také zkoušeli vyčarovat něco pro své blízké: Kdybych já byl kouzelníkem a uměl čarovat, dárkem chtěl bych radost udělat….
Například Jiříček by své mamince vyčaroval drahokam, Kubíček F. – oblečení a kozačky, Kubík P., kdyby měl tu možnost, tak by mamince vyčaroval dalekohled a tatínkovi fajfku. (Záměr tohoto čarování je rozvoj komunikačních a vyjadřovacích dovedností).
K radosti všech dětí, znovu napadl sníh, a tak jsme měli možnost užít si zimních radovánek, a také si uvědomit, že nejvíc kouzlí a čaruje příroda. Zúčastnili jsme se projektu: „Bez medu to nejde“. Zasadili jsme hrášek a nyní budeme pozorovat, jestli nám vyroste. Musíme si ale přičarovat sluníčko:
Čaruji, čaruji maličko, přičaruji si sluníčko.
Čaruji, čaruji pozpátku, přičaruji si pohádku.


     © 2010 - 2018   Obec Skorošice   |  veškerá práva vyhrazena